Festival Program

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wszystkie warsztaty odbywają się ONLINE

Bardzo ważną ideą przyświecającą Organizatorom jest edukacja filmowa. Wśród tegorocznych propozycji znalazły się warsztaty scenariuszowe, operatorskie, reżyserskie, a także warsztaty z realizacji dźwięku i montażu. Do poprowadzenia ich zostały poproszone czołowe nazwiska polskiego środowiska filmowego. Do uczestnictwa szczególnie mocno zapraszamy młodzież – uczniów szkół średnich, studentów kierunków artystycznych i wszystkich zainteresowanych tematyką produkcji filmowej. Wstęp na każdy z warsztatów jest wolny. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

Warsztat 1: Scenariusz

23 listopada, godz. 12:00

Zobacz warsztat

Prowadzący: Beata Hyczko – scenarzystka i producentka takich filmów jak: Człowiek, który zatrzymał Rosję, Futro, Saga Rodu Ganzegal

Jak powstaje scenariusz filmowy i na czym polega technika pracy scenarzysty? Czym są punkty zwrotne i jak tworzy się postacie bohaterów? Podstawy zasad dramaturgii filmowej i formatu scenariusza uzupełnią ćwiczenia z konstruowania własnych fabuł i nowoczesnych sposobów pracy nad dialogami.

Warsztat 2: Operatorski

24 listopada, godz. 12:00

Zobacz warsztat

Prowadzący: Andrzej Wojciechowski i Sara Wojciechowska - operatorzy filmowi, pracujący przy takich produkcjach jak: Moje córki krowy, Plan B, Zabawa zabawa

Jak tworzyć oryginalne, niebanalne lub nawet eksperymentalne zdjęcia filmowe? Na czym polega ciekawe ujęcie? Poszukiwanie własnego języka filmowego – inspiracje, teoria i praktyka. Tworzenie wizualnej struktury filmowych narzędzi w procesie kreacji obrazu – kamera, obiektywy, światło, korekcja barwna.

Warsztat 3: Dźwięk

25 listopada, godz. 12:00

Zobacz warsztat

Prowadzący: Dariusz Wancerz – członek zespołu Carrion, kompozytor i realizator dźwięku. Pracował przy takich filmach jak: Cmentarz żydowski w Warszawie, Szklane negatywy, Jadwiga Jankowska-Cieślak. Dotknięcie.

Różnica między dobrym a złym dźwiękiem w filmie. Składowe ścieżki dźwiękowej (dialogi, efekty, synchroniczne, atmosfery, muzyki) z prezentacją przykładów. Omówienie podstawowych błędów popełnianych przy nagrywaniu dźwięku na planie. Prezentacja sprzętu do nagrywania dźwięku w filmie.

Warsztat 4: Montaż

26 listopada, godz. 12:00

Zobacz warsztat

Prowadząca: Katarzyna Drozdowicz

Rytm i tempo. Dramaturgia i narracja. Psychologia postaci i dynamika bohatera. Konstrukcja. Czym montaż to sklejka czy budowanie znaczeń? Jak „zobaczyć” montaż? Jakie cechy powinien mieć montażysta i jaka jest jego rola w twórczym procesie powstawania dzieła filmowego. Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź poprzez dyskusje i wymianę doświadczeń.

Warsztat 5: Reżyseria

27 listopada, godz. 12:00

Zobacz warsztat

Prowadzący: Tomasz Drozdowicz - polski reżyser, scenarzysta i producent. Reżyser takich filmów jak: Maksymiuk, koncert na dwoje, Człowiek, który zatrzymał Rosje, Koncert na dwoje.

Różnica pomiędzy dokumentem a fabułą i o tym, że coraz częściej te różnice ulegają zatarciu i dlaczego tak się dzieje. Na czym polega współpraca pomiędzy członkami ekipy filmowej i roli reżysera w tej grupie. Development, reprodukcja oraz dystrybucja, czyli o tym, jak zacząć projekt i jak sprzedać gotowe dzieło. Różnica w pracy z zawodowym aktorem a bohaterem dokumentalnym. Zrealizujemy przynajmniej dwie scenki filmowe: dokumentalną i fabularną.

Submit a film:

Organisers:

Co-financing:

Lead partner:

Organiser

Cinema Art Foundation
Puławska 61 / 02-595 Warsaw / PL

Please publish modules in offcanvas position.