Filmy nominowane 2023

Birdie

Jesús Plaza / aktorka: Lisa Milet

Hiszpania

Birdie opowiada historię Kate, międzynarodowej aktorki dubbingowej, która po pracy lektorskiej spełnia pragnienie, które nosiło się w jej głowie od dawna. Czuła historia połączenia dwojga ludzi za pomocą głosu i tego, jak ważne jest dzielenie się ważnymi chwilami w życiu z bliskimi.

The First Night

Silvia Gregorova / aktorka: Tereza Mareckova

Czechy

Tragikomedia oparta na tytułowym opowiadaniu Luigiego Pirandello, które ukazało się po raz pierwszy w 1900 roku. Akcja oryginału rozgrywa się na Sycylii, a akcja tej filmowej adaptacji rozgrywa się we współczesnej czeskiej wiosce. Ze względu na różne interesy rodzinne młoda skrzypaczka Anička i owdowiały, starzejący się grabarz František zmuszeni są przez swoich bliskich do niechcianego małżeństwa.

Your way my way

Sharon Kleinberg / aktorka: Samantha Castillo

Meksyk

Rosalba przetrzymuje w swoim domu matkę porywacza swojego męża, Doñę Margaritę, z zamiarem odzyskania męża w drodze „uczciwej” wymiany. Za późno zdaje sobie sprawę, że jej jedenastoletnia córka obserwuje i dosłownie przyjmuje przesłanie „weź prawo w swoje ręce”.

The Shadow Pandemic

Marius Staubach / aktorka: Naomi O. Taylor

Niemcy

Podczas izolacji Covid-19 młoda matka staje się ofiarą wykorzystywania seksualnego. Najlepiej jak potrafi, stara się zachować swój mroczny sekret przed synem.

Arth

Rahul Manohar MeshRam / aktorka: Harshada Sandhya

Indie

„Parvati”, która jest niepełnosprawna, gospodynią domową i wierzy w KARMĘ. właśnie straciła męża, czuje się zdruzgotana. Obserwuje, jak jej syn wykonuje ostatni rytuał po śmierci ojca. Wraca do domu i obserwuje swój dom, bo męża już nie ma, więc jest gotowa wziąć na siebie wszystkie obowiązki. Wykonuje swoje codzienne obowiązki wobec domu, syna i krowy o imieniu „Kalindi”.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizator:

Współfinansowanie:

Współorganizator:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.