Filmy nominowane 2023

On the Ground

Lucie Dupeyrat, Nathan Ygouf, Marine Sauvageot, Chirag Paul, Claire Savoye, Jade Astoux

Francja

Podczas przeprowadzki Lily, młoda, pełna życia i ambitna kobieta, spotyka Ediego, dziwnego bezdomnego i jego zabawnego psa Belixa. Ciekawa ich, szybko zostaje ich przyjaciółką. Mając najlepsze intencje, Lily chce pomóc im uciec z ulic, wbrew woli Ediego. Próbując desperacko im pomóc, może nie zauważyć, jak wiele już zrobiła.

Very, Very, Tremendously

Guangli Liu

Francja

Czerpiąc z wątków Wirtualnej waluty i Cyfrowego śmiecia, animacja stara się omówić, w jaki sposób akty produkcji i konsumpcji ze świata wirtualnego systematycznie wchodzą w interakcję z rzeczywistością, jednocześnie odzwierciedlając współistnienie „dwóch rzeczywistości” w konflikcie geopolitycznym.

Eldorado Blue

Brian Luff

Wielka Brytania

Jadąc swoim Cadillakiem po pozornie niekończącej się pustynnej drodze, mężczyzna nagle napotyka skrzyżowanie, na którym zatrzymują go złowrogie światła drogowe. Jak długo będzie musiał czekać na zmianę świateł?

Help

Mehdi Hosseinzade

Iran

Pies wpada pod samochód podczas przechodzenia przez jezdnię, a kierowca jedzie dalej pomimo rannego psa. W czasie, gdy pies leży na poboczu drogi, obok przejeżdża kilka innych samochodów, nie zwracając uwagi na rannego psa, aż do momentu, gdy któryś z nich zatrzyma się, aby pomóc psu. Ale pomaga psu w szczególny sposób.

Make or Break

Mike Plitt, Falk Schuster

Niemcy

Alex dorasta w czasach NRD ze swoją samotną matką w regionie Vogtland; oboje cieszą się dużą swobodą, ponieważ mogą na siebie liczyć. Kiedy jego matka publicznie krytykuje państwo, władze zajmujące się opieką nad młodzieżą decydują się wysłać Alexa do domu dziecka. Tam jedenastolatek nie rozumie już świata. Dlaczego on tu jest?

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizator:

Współfinansowanie:

Współorganizator:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.