Filmy nominowane 2023

Wireless

José (putxa) Puchades Martínez, David Maqueda Pavo, Julieta Gasroc

Hiszpania

Eugenio to starszy lalkarz, w którym więcej przeszłości niż teraźniejszości, przykuty do wózka inwalidzkiego pamięta o swojej zmarłej małżonce. Ramon jest młodym asystentem, który na co dzień pomaga Eugenio i jest współwinny jego fantazji.

Beloc The Blind

Dídac C. Forroll

Hiszpania

Niewidomy mężczyzna i jego bezdomny przewodnik przeżywają trudne czasy średniowiecza, podróżując przez góry i okradając znalezione po drodze zwłoki.

Noc za dnia

Katarzyna Sikorska

Polska

Jest czas wojny. Maria dowiaduje się, że jej mąż Jan jest w szpitalu. Okazuje się, że mężczyzna jej nie poznaje. Maria ma wątpliwości, czy Jan rzeczywiście stracił pamięć, czy też kłamie, aby uniknąć kary za potencjalną dezercję. Liczne niedopowiedzenia i tajemnice powodują zamieszanie. Noc miesza się z dniem, zarówno dla widzów, jak i naszych bohaterów. Czy coś z tego jest prawdziwe? Może to wszystko sen, a może wytwór straumatyzowanego umysłu.

Rozkwit zimowy

Ivan Krupenikov

Polska

Świat zostaje zniszczony przez katastrofę ekologiczną. Stary najemnik, borykający się z poważnymi problemami zdrowotnymi, szuka sposobu na emeryturę i wreszcie dostaje pracę, która mu to umożliwi. Proste zadanie eskortowania dziewczyny z punktu A do punktu B odkryje tajemnicę, która popchnie naszą postać do ponownego przeanalizowania swojego punktu widzenia na świat.

Half Soul

Marven Trabelsi

Tunezja

W świecie zmaterializowanym i pozbawionym człowieczeństwa sprzedaż dusz staje się bardzo udanym biznesem, samobójcze ofiarowanie dusz w zamian za wartość pieniężną oferowaną rodzinie.To fantastyczna historia ojca, który jest zmuszony sprzedać swoją duszę, aby uratować życie swojej umierającej córeczki.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizator:

Współfinansowanie:

Współorganizator:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.