Filmy nominowane 2022

Qurgushum

Hossein Najjari, Fatemeh Siahati

Iran

Film jest prawdziwym, krytycznym spojrzeniem na zubożały obszar Angoranu (Zanjan), w którym znajduje się największa kopalnia ołowiu i cynku na Bliskim Wschodzie.

Marzenia Samotnych Ludzi

Marek Leszczewski

Polska

Po dwudziestu latach w więzieniu mężczyzna wraca do rodzinnego domu, by umrzeć w samotności. W jego otoczeniu zaczyna pojawiać się tajemnicza postać... Poznanie jej może być najlepszym, co go spotkało w życiu. Jakie będą konsekwencje tego spotkania?

A city without sky

Zain Issa

Syria

O życiu młodego mężczyzny mieszkającego w czasie wojny na terenie konfliktu w Damaszku. Jego uczucia do swojego miasta i domu. Nie wie, co się z nim stanie jutro lub za kilka godzin. To jest strach, który daje mu wojna...

Hey, Gunesh!

Marita Tevzadze, Ana Jegnaradze

Gruzja

Gunesh jest 9-letnią dziewczynką. Mieszka w Gruzji i należy do mniejszości azerskiej, która tradycyjnie prowadzi koczowniczy tryb życia. Gunesh prawie nie mówi po gruzińsku. Pod czujnym okiem ojca radzi sobie najlepiej jak potrafi i niestrudzenie powtarza kilka znanych sobie gruzińskich słów, wśród których marzy o książce, nauczycielu i szkole.

Bangka on the Edge

Himawan Pratist

Indonezja

Bangka Island jest największym producentem cyny na świecie. Za całym jej pięknem, nielegalne wydobycie cyny ma ogromny wpływ na społeczeństwo i środowisko.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.