Filmy nominowane 2022

A day will come

Nicolas Cazalé / aktorka: Audrey Bonnet

Francja

Osłabiona pobytem w szpitalu psychiatrycznym kobieta, spotyka się z synem Lucą, który obecnie mieszka bardzo daleko ze swoim ojcem. Radość z ponownego spotkania będzie krótka i Audrey będzie musiała zakwestionować swoją rolę matki.

La Luce Oltre La Gabbia

Giovanni Ambrosino / aktorka: Irene Maiorino

Włochy

Maria (32 l.), w wyniku doświadczania ciągłej przemocy i strachu, że jej partner Pietro (35 l.) może skrzywdzić jej małą Cristinę (4), zabija go podczas kolejnej awantury w samoobronie. Maria i Cristina przeżywają wspólne więzienie jako duszącą rzeczywistość przefiltrowaną przez kraty celi...

Junie

Grégoire Graesslin / aktorka: Philippine Stindel

Francja

20-letnia Junie jest uczennicą Xaviera, szorstkiego rolnika. Jako jedyna dziewczyna na odosobnionym gospodarstwie, w którym pracują także pracownicy sezonowi, Junie cierpi na dziwną chorobę: każdego ranka budzi się na wsi, zagubiona i zdezorientowana.

TukTuk

Mohamed Kheidr / aktorka: Elham Wagdi

Egipt

Po tym, jak jej mąż ją porzucił i nielegalnie uciekł z kraju, jedynym sposobem na zabezpieczenie dochodu dla swojej rodziny była jazda tuk-tukiem w środowisku zdominowanym przez mężczyzn, w którym kobiety walczą. Ryzykując, że zostanie wyśmiana, nękana i nieakceptowana podczas pogrążania się w długach, wyrusza w podróż, by walczyć o swoje utrzymanie.

Branka

Ákos K. Kovács / aktorka: Dina Mušanović

Węgry

Jugosławia, 1991. Z dala od stref wojennych Branka dostaje pracę na oddziale położniczym w państwowym szpitalu. Młoda kobieta jest całkiem sama, ale okazuje się, że to nie samotność jest najtrudniejszym ciężarem, z jakim musi zmierzyć się Branka. Ze szpitala znikają noworodki...

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.