Filmy nominowane 2023

Jaimito. The kid of jokes

Juanma Juárez

Hiszpania

Poprzez serię nigdy wcześniej nie widzianych materiałów i wywiadów z ludźmi, którzy go znali, ten dokument opowiada historię Jaimito, chłopca z dowcipów; od traumatycznego dzieciństwa, kiedy cały kraj naśmiewał się z niego, po trudne początki jako komik stand-up i tragiczne wydarzenie, które położyło kres jego karierze.

One Way Journey

José Gomez De Vargas

Dominikana

RICARDO, były członek gangu, stara się trzymać swojego syna JOELA z dala od ulic, ale dziedzictwo, jakie po nim pozostawił, jest silniejsze niż intencje Ricarda. Joel wspina się w hierarchii gangu, pokonując CHIVO, innego członka gangu, który desperacko pragnie tego samego celu co Joel. Sprawy wymykają się spod kontroli, życie Joela jest zagrożone.

The Father, The Son and The Rav Kelmenson

Dayan D. Oualid

Francja

Joel, lat 30, to tak zwany w latach 90. „Lubawicz”, czyli ortodoksyjny Żyd. W każdą sobotę rano w towarzystwie swojego 6-letniego syna udaje się do pobliskiej synagogi aby uczcić szabat. Tego dnia rabin wspólnoty wielbicieli, Rav Kalmenson, imponujący i charyzmatyczny mężczyzna z długą brodą, rzuci wyzwanie Yoelowi, ogłaszając mu, że jego syn „rozjaśnia się”.

Derserters

Fabien Luszezyszyn

Francja

Pośród horroru I wojny światowej okopy stają się nieoczekiwanym tłem dla zjednoczenia dwóch istot.

FONS VITAE: A New Era For The Planet

Eduardo Soutullo

Hiszpania

Fons Vitae (Źródło Życia), międzynarodowy superkomputer zainstalowany na satelicie, został zaprogramowany tak, aby położyć kres wirusowi niszczącemu życie na Ziemi. Jego sukces rozpoczyna nową erę doskonałej równowagi ekologicznej dla planety, ale z nieoczekiwanymi konsekwencjami dla gatunku ludzkiego

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizator:

Współfinansowanie:

Współorganizator:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.