Filmy nominowane 2023

White spirit

Anne-Sophie Nanki

Francja

Yanis, młody kontroler biletów RATP potrzebujący mocnych wrażeń, po zwykłej kontroli biletów pierwszy dzień w pracy zamienia się w walkę klasową, rasową i płciową.

The Gold Teeth

Alireza Kazemipour

Kanada

Sahra, afgańska uchodźczyni przebywająca w Kanadzie, prosi irańskiego byłego dentystę Hameda o wyrwanie jej ojcu złotych zębów przed pochówkiem. Żeby mogła wykorzystać te pieniądze na przemycenie swojego brata z Afganistanu.

Lambing

Katie McNeice

Irlandia

Młody ojciec z wiejskich obszarów Irlandii musi stawić czoła swoim niepokojom związanym z płcią i znęcaniem się, gdy jego dziecko rodzi się interpłciowe.

Umma

Mehdi Koushki

Iran

Yuma to krótki film o dziewczynach w Iranie, które są zabijane przez bigoteryjne rodziny nawet za pójście na imprezę lub posiadanie romantycznego partnera, a także o przemocy stosowanej wobec młodych dziewcząt i nastolatek w zamian za odrobinę wolności.

Rabies

Alberto Díaz

Hiszpania

Życie Filomeny naznaczone jest biedą i smutną ciemnością trudów i udręk. Straszliwe wydarzenia naznaczą jej charakter w dzieciństwie, gdy dorastała w galicyjskiej wiosce pod koniec XIX wieku. Czy będzie miała szansę zmienić swój los?

W domu wszystko dobrze

Karolina Ford, Mirosław Kłopotowski

Polska

Ratownicy medyczni Leszek i Darek jadą na ostatnie wezwanie w tym dniu. Podczas standardowej wizyty mają miejsce niespodziewane wydarzenia, które na zawsze odmieniają życie Leszka.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizator:

Współfinansowanie:

Współorganizator:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.