Filmy nominowane 2023

Acts in Parts

Sergio Milán

Hiszpania

Marta ma nawrót nowotworu. Zmęczona swoim szczęściem postanawia się poddać. Wtedy właśnie trzy historie wypełnione najbardziej nieoczekiwanym humorem pomogą jej napisać na nowo swoje przeznaczenie.

White spirit

Anne-Sophie Nanki

Francja

Yanis, młody kontroler biletów RATP potrzebujący mocnych wrażeń, po zwykłej kontroli biletów pierwszy dzień w pracy zamienia się w walkę klasową, rasową i płciową.

God save you, Mary

Noelia Fluxá Pérez, Julie-Estel Soard

Hiszpania

Alicante, 1939. W ostatnich chwilach wojny domowej schrony przeciwlotnicze stały się bezpieczną przystanią dla tysięcy ludzi podczas bombardowań. Skrywają się w strachu, ale nieważne, ile bomb spadnie, gdzie jest miłość, jest nadzieja – jak pokazuje historia Marii, młodej marzycielki chcącej pokazać światu, że miłość może pokonać każdą przeszkodę.

Memoir of a Veering Storm

Sofia Georgovassili

Grecja

Jest wrześniowy poranek. Zaraz rozpęta się burza. Matka zawozi dziewczynę rano do szkoły i pod koniec dnia szkolnego odbiera kobietę. Anna, piętnastoletnia dziewczyna, wymyka się ze szkoły i z pomocą swojego chłopaka odwiedzają szpital. Tam musi stawić czoła wydarzeniu, które wprowadzi ją w dorosłość.

Easy

Alisa Selishchava

Hiszpania

W tym fałszywym świecie mediów społecznościowych jedyne, czego potrzebujemy, to połączenie i miłość. Na szczęście dla Eddy'ego i Sibylle ich pierwsza randka przebiega naprawdę pomyślnie. Rozmowa płynie, a zainteresowanie jest oczywiste. Zakochują się w sobie i żyją długo i szczęśliwie…. Poczekaj, poczekaj, to nie jest film z Hollywood! Nie mamy szczęśliwego zakończenia. Mamy oszustwo, kłamstwa, rozczarowanie i śmiech.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizator:

Współfinansowanie:

Współorganizator:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.