W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Grand OFF, serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Damski Interes" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego i spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką, jedną z czołowych polskich aktorek. Pani Magdalena ma na swoim koncie ponad 400 ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski - znany i ceniony krytyk filmowy i teatralny, a także członek Kapituły Grand OFF.

Spotkanie odbędzie się 30 listopada (środa) o godzinie 18:00.

Wstęp na każdy z warsztatów jest wolny. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

Miejsce spotkania:
Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy"
Sala koncertowo-teatralna SZEKSPIR
ul. Indiry Gandhi 9, Warszawa

MAGDALENA ZAWADZKA
Pierwszy teatrem, do którego została zaangażowana po dyplomie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, był Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. W tym samym czasie zadebiutowała na estradzie w kabarecie „Dudek”. W Teatrze Dramatycznym w okresie jego świetności zagrała wiele znaczących, głównych ról, m.in.: Rosaurę w „Życie jest snem”, Ofelię w „Hamlecie”, Reganę w „Królu Learze”, Iwonę w „Iwonie, księżniczce Burgunda”, Muszkę w „Skizie”, Dyzię w „Kubusiu Fataliście”. Następnym teatrem był Teatr Polski, gdzie zagrała Kumę Ubową w „Ubu Królem” i Damę w „Letnim Dniu”. W Teatrze Ateneum pracuje do dziś. Tu również zagrała wiele ważnych, różnorodnych ról, jak Porcja w „Kupcu weneckim”, hrabina Rozyna w „Szalonym dniu, czyli Weselu Figara”, żona w „Małych zbrodniach małżeńskich” czy Matka w „Rzeźni”. Gra gościnnie w Och-Teatrze, w Teatrze Polonia, grała również w Teatrze Capitol i przez wiele lat w Teatrze Scena Prezentacje.
Dzięki wszechstronnym uzdolnieniom sprawdza się w rolach zarówno komediowych, jak i tragicznych, współczesnych i klasycznych, a także kabaretowych. Na przestrzeni lat wielokrotnie występowała z teatrem i kabaretem na scenach Europy, USA, Kanady, Australii i RPA. Z ponad 70. ról zagranych w Teatrze Telewizji, warto wymienić przede wszystkim: Lady Makbet w „Makbecie”, Kasię w „Poskromieniu złośnicy”, Kleopatrę w „Cezarze i Kleopatrze”, Polly w „Operze za trzy grosze”, Wasylisę w „Na dnie”, Ksantypę w „Obronie Ksantypy”, Kasię w „Igraszkach z diabłem”. Zagrała ponad 200 ról w Teatrze Polskiego Radia.
Magdalena Zawadzka zagrała również w wielu filmach, m.in. w „Rozwodów nie będzie”, „Mocne uderzenie”, „Mazepa”, „Noce i dnie”, „Sublokator”, „Białe małżeństwo”, „Damski interes”, „Pan Wołodyjowski”. Za rolę Basi Wołodyjowskiej otrzymała wiele nagród i została uznana przez widzów za najlepszą i najpopularniejszą aktorkę. Jedną z jej najbardziej prestiżowych nagród jest Złota Maska. Grała też w telewizyjnych serialach, np.: „Przygody Pana Michała”, „Na dobre i na złe”, „Samo życie”, „39 i pół”, „Magda M.”.
Wydała trzy wspomnieniowe książki: „Moje szczęśliwe wyspy”, „Taka jestem i już” oraz „Gustaw i ja”.
Nagrody, którymi uhonorowano Magdalenę Zawadzką w ostatnich latach to Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Wielki Splendor – Teatr Polskiego Radia, Tytuł Mistrza Mowy Polskiej, Złoty Medal – Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Nagroda Platynowego Szczeniaka za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym – 5. Festiwal Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, Ikona Polskiego Kina - VI Suspense Film Festival w Kołobrzegu, Nagroda KLAPS 2018 – 4. Festiwal Filmu i Teatru w Zielonej Górze oraz Wielka Nagroda Festiwalu Dwa Teatry.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.