Filmy nominowane 2022

The Bitter Almond

Mahnaz Ebrahimzadeh

Iran

Atieh jest siedmioletnią dziewczynką, która mieszka w biednej rodzinie. Pogotowie socjalne próbuje zabrać ją do ośrodka opieki nad dziećmi, ale Atieh i jej matka są temu przeciwne.

Kambana

Samuel Pastor

Hiszpania

Matka i synowie bliźniacy są odrzucani społecznie, ponieważ są bliźniakami. W regionie Mananjary na Madagaskarze panuje powszechne przekonanie, że bliźnięta są nosicielami nieszczęść.

LA LIXEIRA (the dump) - the invisibles' dignity

Guido Galante, Antonio Notarangelo

Włochy

Maputo, stolica Mozabimku, ma jeden, a może nawet dwa miliony mieszkańców. Kilka dzielnic ma domy, a dokładniej ceglane szopy, kilka utwardzonych dróg, w większości szeroki wybór chat bez podstawowych usług sanitarnych, gdzie dzień po dniu mężczyźni, kobiety i dzieci zbierają jedzenie w powolnej i cichej rozpaczy - to ich jedyna szansa, aby przeżyć.

In Pursuit Of Light

Amit Rai

Indie

W Indiach co roku odnotowuje się około 2 mln przypadków zaćmy. Prowadzi to do w 80,7% poważnych zaburzeń widzenia i w 63% do ślepoty. Spośród tych przypadków większości z nich można całkowicie uniknąć. Jednak ze względu na analfabetyzm, brak świadomości i odpowiednie zaplecze medyczne, liczby te nigdy się nie zmieniły. Wiele inicjatyw rządowych nie zdołało przezwyciężyć tego kryzysu.

Under the Shadow of the Wall

Taylor Genovese

USA

Ten esej wideo skupia się na krajobrazach pustyni Sonora — i projekcie muru granicznego między USA i Meksykiem — jako sposobu na zbadanie, w jaki sposób coś tak pozornie ogólnikowego jak mur może przybrać określone polityczne i afektywne formy.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.